Przeglądaj publikacje (ogółem 48)

kiecana_plakat kopia.jpg

DSC_7741ra_faxb_(1) kopia.jpg
Tę parę ( chyba tę samą ) spotykałem zimą przez kilka lat zawsze w tym samym miejscu na Bystrzycy w okolicach Prawiednik.

DSC_7624w_filtered_(1) kopia.jpg
Na szczęście na Lubelszczyźnie mamy stosunkowo dużo rzek, które same kształtują swój bieg i niech tak jak najdłużej pozostanie. Bystrzyca w okolicach ul. Marzanny w Lublinie.

DSC_6843aw_filtered_f-(3) kopia.jpg
Bardzo mglisty poranek nad Bystrzycą w okolicy ul. Marzanny w Lublinie.

_DSF9633r2a_f_(2) kopia.jpg
Połowa maja to czas kwitnienia rzepaku. Czasami jest aż zbyt żółto na polach. Roztocze Zachodnie.

_DSF9014rdab-oss_f_(1) kopia.jpg
Kiedyś z podobnych pasiaków słynęła Kielecka Szkoła Krajobrazu. Obecnie takie pasma pól można podobno spotkać tylko na Roztoczu szczególnie Roztoczu Zachodnim. Tu okolice wsi Aleksandrówka

_DSF8687ryab-os_f_(1) kopia.jpg
Na początku wiosny żaby organizują sobie zlot w jeziorkach przy ul. Janowskiej. Więcej pewności jest, że są to żaby trawne, chociaż niektóre przypominają moczarowe. Nie trzeba specjalnie wytężać wzroku aby spotkać tu ropuchy szare.

_DSF8620rha-os_f_(3) kopia.jpg
Takie i inne obrazki można znaleźć niemal w każdym bagienku podmokłego obszaru Lasu Rudki.

_DSF8562ryxab_fb_(3) kopia.jpg
Ujście małej rzeczki Krężniczanki do Nędznicy. Lewy brzeg Krężniczanki to teren Lublina. Prawy gminy Krężnica Jara. Latem 2016 roku bobry zbudowały na Krężnicance pokaźną tamę, która zmieniła ten fragment lasu dając początek nowemu…

_DSF8534ra-os_f_(3) kopia.jpg
Lublin. Świt w Lesie Rudki. Na pierwszym planie rzeka Nędznica toczy swe czyste wody aby za ok. 600 m zasilić nimi Bystrzycę.
Formaty wyjściowe

atom, dcmes-xml, json, omeka-json, omeka-xml, rss2